Logo
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 500 Kč a máte dopravu ZDARMA

3D video: Tradice přírodní kosmetiky - v Evropě již 4000 let!

Mínojci byli civilizací doby bronzové (cca. 2700 př.n.l. - 1450 př.n.l.) a Krétu, včetně téměř celého středomoří, ovládali víc, jak tisíc let. Mínojská města byla krásná, prostorná a obvykle honosná. Minojské ženy dobře znaly kosmetické účinky olivového olejeNemusela totiž mít, díky velikosti svého vlivu a rozloze ovládaného území,  žádné hradby ani jiné obranné stavby, které by je chránily před vpádem nepřátel. Tím pro ně byl, nejspíš, až mohutný výbuch sopky Thera na ostrově Santorini, někdy před 3 500 lety. Následná vlna tsunami a obrovské množství popela tak nejspíš stálo za počátkem konce této první antické společnosti národů.

Mínojskou civilizaci pro moderní dobu vykopávkami objevil a pojmenoval po bájném králi Mínoovi, na počátku minulého století, archeolog Arthur Evans a její původ, ani původ její kultury není dosud zcela známý. S jistotou ale víme, že to byla nejstarší velká, úspěšná a na svou dobu velmi moderní evropská civilizace.  Například mínojské ženy měly ve společnosti stejná práva, jako muži, byly velmi palácový kompex Knossossvobodomyslné a zcela samozřejmě se zapojovaly aktivně do společenského i politického života. 

Počátky přírodní kosmetiky v Evropě

Pozoruhodný je rovněž  mimořádný zájem minojských žen o vlastní vzhled.  Staraly se intenzivně o svůj obličej, tělo i vlasy, aplikovali pravidelně přírodní kosmetiku, nosily speciální účesy a zdobily se krásnými šperky.  Vykopávky a následné výzkumy potvrdily i skutečnost, že mínojské ženy instinktivně věděly o tajemstvích prospěšnosti olivového oleje. Tušily, že je nejdůležitější pro jejich krásnou pokožku, pleť i vlasy.

Tato zkušenost přetrvala na Krétě dodnes a používání olivového oleje se zde i v celém středomoří, stalo každodenní samozřejmostí. Nejen na svou dobu úžasná civilizace o které se hovoří méně, než by si určitě zasloužila.


3D animované rekonstrukce vám přiblíží královský palácový komplex Knossos, jedno z hlavních center mínojské moci a jeho interiéry. Archeologické naleziště se nachází nedaleko hlavního města Kréty Heraklionu. Takto se zde žilo přibližně před 4000 lety...

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

logo zásilkovnaOSOBNÍ ODBĚRlogo DPDIn time logologo visalogo mastercardlogo maestrologo bankovní převodlogo dobírka

| Vše o nákupu

V ČR doručujeme za 1-2 pracovní dny. V případě zpoždění Vás dopravce informuje pomocí SMS. Poštovné a balné je od 89 Kč, při osobním odběru, nebo nákupu nad 1500 Kč zdarma.

| Osobní odběr

zásilkovna 

Výdejna PROFIPLANTS s.r.o.

| ZÁKAZNICKÝ SERVIS
Mínojci.cz
© 2022 Minojci.cz - Všechna práva vyhrazena - Designed by Freepik
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz