Logo
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 500 Kč a máte dopravu ZDARMA

Kam Na Výlet Na Krétě

Videa, fotky, články, tipy a rady - 25 let zkušeností z Kréty, tisíce najetých kolometrů po cestách i necestách autem z půjčovny. Informace z největšího řeckého ostrova, rodiště samotného Dia.

Nejnovější články
Kam Na Výlet Na Krétě
Série devíti dokumentů o krétských zvycích, tradicích a úžasné krétské kuchyni, natočených s Mirkem Donutilem na Velkém ostrově v letech 2015-2016.
Kam Na Výlet Na Krétě
Dnes navštívíme Ierapetru, další krétské město, které má již od minojského období v historii Kréty důležité místo. Řecké a později i římské město se nacházelo na stejném místě jako současná moderní Ierapetra, která je i dnes důležitým regionálním centrem.
Kam Na Výlet Na Krétě
V sestřihu z dokumentů, které jsme natočili v minulých letech po celé Krétě, možná uvidíte i svá oblíbená místa.
Kam Na Výlet Na Krétě
V osm hodin ráno je všude ještě klid. Dnes jsme na severním pobřeží Kréty, asi 25 km východně od Iráklia, v turisty velmi oblíbeném a v sezóně hojně navštěvovaném letovisku jménem Poloostrov, řecky Hersonissos.
Kam Na Výlet Na Krétě
Severní pobřeží Velkého ostrova se na východ od Iráklia, v délce asi čtyřiceti kilometrů, svažuje do moře jen velmi pozvolna. Mělké, převážně písečné pláže s tamaryšky, jsou i v okolí Malie. Pobřeží zde vytváří mělký záliv, který byl podle archeologů osídlen a využíván jako přístav již v neolitu.
Kam Na Výlet Na Krétě
Dnes jsme v horách asi dvacet kilometrů na jihovýchod od Iráklia. Rádi bychom navštívili historické místo s úžasnou duchovní atmosférou, které, jak se dozvíme, je i oblíbeným cílem návštěv mnoha našich krajanů.
Kam Na Výlet Na Krétě
Po zhruba půlhodině jízdy na východ od Iráklia směrem na svatý Mikuláš, začne dálnice od moře ostře stoupat do soutěsky Sellinari. Těmito místy vedla od nepaměti obchodní stezka z úrodné náhorní planiny Lasithi zásobující severního pobřeží ostrova.
Kam Na Výlet Na Krétě
Fodele se rozkládá podél říčky Pantomantris, která pramení vysoko v horách a ani v létě nevysychá. To je nejspíš jeden z důležitých faktorů, který ovlivňuje v tomto asi deset kilometrů dlouhém údolí celoročně příjemné klima, vhodné pro pěstování místních vyhlášených citrusových plodů...
Kam Na Výlet Na Krétě
Na severozápadním pobřeží Kréty, na půl cesty mezi Irákliem a Chánií, leží starodávný přístav a po staletí oblíbené letovisko, správní centrum stejnojmenné prefektury, třicetitisícové Rethymno.
Článků na stránku 4080120

Novinky z našeho blogu

6 důležitých přírodních látek v kosmetice
08.03.2023 Příroda
6 důležitých přírodních látek v kosmetice
V tomto článku naleznete odpovědi na často kladené otázky. 🌿Odpovídá autor naší kosmetiky Mgr. Evangelos Kastrinakis. číst celé
Video: ČT na Krétě
Video: ČT na Krétě
Série devíti dokumentů o krétských zvycích, tradicích a úžasné krétské kuchyni, natočených s Mirkem Donutilem na Velkém ostrově v letech 2015-2016. číst celé
O značení přírodní kosmetiky
O značení přírodní kosmetiky
Na začátku roku 2022 stále není jasný předpis určující množství přírodních látek v přírodní kosmetice. číst celé
Video: Ierapetra - perla jihovýchodní Kréty
Video: Ierapetra - perla jihovýchodní Kréty
Dnes navštívíme Ierapetru, další krétské město, které má již od minojského období v historii Kréty důležité místo. Řecké a později i římské město se n... číst celé

logo zásilkovnaOSOBNÍ ODBĚRlogo DPDIn time logologo visalogo mastercardlogo maestrologo bankovní převodlogo dobírka

| Vše o nákupu

V ČR doručujeme za 1-2 pracovní dny. V případě zpoždění Vás dopravce informuje pomocí SMS. Poštovné a balné je od 89 Kč, při osobním odběru, nebo nákupu nad 1500 Kč zdarma.

| Osobní odběr

zásilkovna 

Výdejna PROFIPLANTS s.r.o.

| ZÁKAZNICKÝ SERVIS
Mínojci.cz
© 2022 Minojci.cz - Všechna práva vyhrazena - Designed by Freepik
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz