Logo
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 500 Kč a máte dopravu ZDARMA

Video: Hessonissos - procházka přístavem

 V osm hodin ráno je všude ještě klid. Dnes jsme na severním pobřeží Kréty, asi 25 km východně od Iráklia, v turisty velmi oblíbeném a v sezóně hojně navštěvovaném letovisku jménem Poloostrov, řecky Hersonissos. Při naší krátké procházce přístavem nelze minout na výběžku rozdělujícího záliv na pláže a přístav, kostel svatého Pátka – San Paraskevi z roku 1870, který je z části zasekán do skály.

Toto historické město vzniklo původně spojením několika menších rybářských vesnic. Nejstarší archeologické nálezy z okolí dokládají stálé osídlení minojskou civilizací už před pěti tisíci lety. Největší rozmach zažíval Hersonissos, díky své výhodné poloze, v římském a raně Byzantském období, tedy ve čtvrtém a pátém století po Kristu, kdy se zde i razily vlastní mince s vyobrazením přídě lodi. Po několika silných zemětřeseních však zmizel původní přístav pod hladinou a v současnosti je předmětem podmořských archeologických výzkumů.

V dnešním moderním přístavu už nekotví jen rybářské lodi, a podnikání se i zde snaží přizpůsobit poptávce turistů. Přesto tu není zdaleka takový provoz, jako dřív.

Uživit se na moři nebylo nikdy příliš snadné, a výdělky vždy tak trochu nejisté. Ale v současnosti bijí na poplach nejen rybáři. Na trvalý úbytek většiny druhů ryb ve Středozemním moři upozorňují již celá desetiletí odborníci i řada jejich studií.

Dnes zkrátka v přístavu a jeho okolí vládne především turistický ruch. Nebo by spíš vládnul, nebýt zákazů a omezení spojených s cestováním Evropou roku 2020.

Nočním životem je Hersonissos přímo vyhlášený a desítky místních hotelů jsou tomu přizpůsobeny.  Obchody otevřené do noci, bar, diskotéka, nebo kavárna je v přístavu na každém kroku. Opravdu to tu musí za normálních časů slušně žít. Tak snad příště!

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

logo zásilkovnaOSOBNÍ ODBĚRlogo DPDIn time logologo visalogo mastercardlogo maestrologo bankovní převodlogo dobírka

| Vše o nákupu

V ČR doručujeme za 1-2 pracovní dny. V případě zpoždění Vás dopravce informuje pomocí SMS. Poštovné a balné je od 89 Kč, při osobním odběru, nebo nákupu nad 1500 Kč zdarma.

| Osobní odběr

zásilkovna 

Výdejna PROFIPLANTS s.r.o.

| ZÁKAZNICKÝ SERVIS
Mínojci.cz
© 2022 Minojci.cz - Všechna práva vyhrazena - Designed by Freepik
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz