Logo
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 500 Kč a máte dopravu ZDARMA

Video: Ierapetra - perla jihovýchodní Kréty

Krátká procházka nejjižnějším městem Evropy.

Ze severního pobřeží vede údolím v nejužším místě Kréty, sem na jihovýchod ostrova, pohodlná cesta, dlouhá jen asi 16 km. 
Dnes navštívíme Ierapetru, další krétské město, jehož počátky archeologové datují 3 500 př. n. l. Některé artefakty z místních nalezišť jsou k vidění i ve zdejším muzeu. 
Ierapetra má již od minojského období v historii Kréty důležité místo. Řecké a později i římské město se nacházelo na stejném místě jako současná moderní Ierapetra, která je i dnes důležitým regionálním centrem. S počtem obyvatel kolem 20 000, je čtvrtým největším městem na Krétě. 
Důvodem místní dlouhé a bohaté historie je výhodná geografická poloha. Se svým přístavem v Lybijském moři na samém jihu ostrova je Ierapetra nejjižnějším městem Evropy.
V minulých desetiletích bylo toto turistické letovisko, s bezpočtem hotelů a taveren, s krásnými plážemi a průměrnou roční teplotou 20 ° C, stále plné návštěvníků. 
Pandemická situace však sezónu roku 2020 dost podstatně změnila. 
Ierapetra má dlouhou a bohatou historii. 
Vždy totiž patřila k nejdůležitějším přístavům na východě ostrova. Díky své strategické poloze byla ideálním místem k obchodování s královstvími východního a jižního Středomoří. Ve 3. století před naším letopočtem, byla dokonce sídlem pirátů.
Od roku 67 před Kristem byla Ierapetra pod nadvládou Říma a stala se centrem obchodu s bohatým kulturním životem. Dodnes se však z této doby zachovaly pouze pozůstatky římského přístavu, které jsou předmětem podmořských archeologických výzkumů.
V roce 824 napadli a zničili město arabští útočníci a přestavěli jej opět jako základnu pro piráty.
Znovu začala prosperovat až pod vlivem Benátčanů od 13 století. Z tohoto období pochází pevnost Kales, postavená počátkem benátské nadvlády. Od 17.století pak následovala nadvláda turecká.
Ierapetra je malebná, plná zákoutí k objevování. Její návštěvu, spojenou s procházkou můžeme zakončíme posezením na promenádě s výhledem na moře. Tak na shledanou v Ierapetře.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

logo zásilkovnaOSOBNÍ ODBĚRlogo DPDIn time logologo visalogo mastercardlogo maestrologo bankovní převodlogo dobírka

| Vše o nákupu

V ČR doručujeme za 1-2 pracovní dny. V případě zpoždění Vás dopravce informuje pomocí SMS. Poštovné a balné je od 89 Kč, při osobním odběru, nebo nákupu nad 1500 Kč zdarma.

| Osobní odběr

zásilkovna 

Výdejna PROFIPLANTS s.r.o.

| ZÁKAZNICKÝ SERVIS
Mínojci.cz
© 2022 Minojci.cz - Všechna práva vyhrazena - Designed by Freepik
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz